KUKKİWON DAN BELGESİ

Türkiye Taekwondo Federasyonu Kukkiwon Dan Belgesi evraklarıyla ilgili bir duyuru yayınladı.

Kukkiwon 1. Dan/Poom Belgesi için gerekli evraklar şunlardır;

– Federasyonumuz TR79 0006 2000 7110 0009 0853 23 – Amerikan Doları (USD) hesabına 50 Dolar yatırılmış ve açıklama kısmına ‘Ad-Soyad Kukkiwon Dan Ücreti’ yazılmış dekontun aslı,

– 1 Adet Fotoğraf

– 1 Adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

– 1 Adet Dilekçe – Kukkiwon Dan Belgesi Başvuru Dilekçesi için tıklayınız.

Bu evrakların asılları posta yoluyla Federasyonumuza gönderilecektir.

* Kukkiwon Dan/Poom’a sahip sporcu ve antrenörlerin bir sonraki Dan/Poom’a başvurularında fotoğraf ve nüfus cüzdanına gerek yoktur. Başvuracak antrenörlerin elindeki Dan/Poom’un fotokopisi ve para yatırdığına dair dekontu federasyonumuza göndermeleri yeterlidir.

KUKKİWON DAN BELGESİ ÜCRETLERİ

1. Dan: 50 Dolar
2. Dan: 60 Dolar
3. Dan: 80 Dolar
4. Dan: 100 Dolar
5. Dan: 150 Dolar
6. Dan: 200 Dolar
7. Dan: 250 Dolar

ÖNEMLİ BİLGİLER

– Başvuru yapılacak olan Kukkiwon Dan/Poom derecesi, Türkiye’deki Dan/Poom derecesi ile aynı olabilir ancak üstüne çıkamaz.

– Bir sonraki Kukkiwon Dan/Poom başvurusu için bekleme süresi Türkiye’deki bekleme süresi ile aynıdır ve Kukkiwon Dan/Poom Diploma ve kartında yazılan tarih baz alınır.

– Türkiye’de kaçıncı Dan/Poom olunursa olunsun, eğer daha önce Kukkiwon’da kayıt yoksa başvuruda sistem otomatik olarak 1. Dan/Poom’a müsaade etmektedir.

– Başvurular Federasyonumuz Yurtdışı İşlemler Bürosu tarafından yapılmakta olup (Federasyonumuz Telefon Dahili 119); başvurusu yapılan evraklar Güney Kore’den ortalama 2 ay içerisinde Federasyonumuza ulaşmaktadır. Gelen evraklar Federasyonumuz sicil sistemine işlendikten sonra Sicil-Lisans Büromuz tarafından başvuru sahiplerine ulaştırılmaktadır. (Federasyonumuz Telefon Dahili: 120)