Avrupa Ümitler Taekwondo Şampiyonası, 07-10 Aralık 2023 tarihlerinde Romanya’nın başkenti Bükreş’te gerçekleştirilecektir.

Avrupa Ümitler Taekwondo Şampiyonası’na, Avrupa Taekwondo Birliği’nin (ETU) düzenlemiş olduğu müsabalardan kota alarak kendi imkanlarıyla katılacak sporcularımızın kayıtları, Şampiyona reglamanında yer alan ”kota almış olan sporcuların müsabaka kayıtlarının federasyonları tarafından yapılması gerekmektedir’‘ ifadesi gereği Federasyonumuz tarafından yapılacaktır. İlgili şampiyonaya kota alan ve kendi imkanları ile katılmak isteyen sporcularımızın 14 Kasım 2023 Salı günü mesai bitimine kadar bulundukları Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri üzerinden federasyonumuza müsabaka katılım dilekçesi göndererek, müsabaka kaydı talebinde bulunması gerekmektedir.

Avrupa Ümitler Taekwondo Şampiyonası’na kendi imkanları ile katılan sporculara 13 Haziran 2020 tarih ve 31154 sayılı ”Milli Sporcu Belgesi verilmesi hakkında yönetmeliğin” Milli sporcu belgesi almaya engel haller başlıklı 8.maddesinin 1.fıkrasında, ”Temsil görevi verilmediği halde kendi imkanları ile uluslararası müsabakalara katılan sporculara milli sporcu belgesi düzenlenemez” ibaresi gereği Milli Sporcu belgesi düzenlenememektedir.

Kendi imkanları ile uluslararası müsabakalara katılan sporculara Federasyonumuzca onay alınmamakta olup; müsabakaya katılmanız ve derece yapmanız durumunda müsabaka öncesi alınan yurtdışı çıkış makam onayında isminizin yer almaması nedeniyle millilik ve ödül talepleriniz değerlendirmeye alınmamaktadır.

Sporcuların başvurularında; TUR Numarası, İsim-soyisim, TC Kimlik no, Cinsiyet, Doğum tarihi, Kota alınan kategori ve Kayıt yapılmak istenen kategori, bir alt veya bir üst siklete de kayıt yapılabilir olup. Bilgilerini dilekçelerine eklemeleri gereklidir.

Önemle duyurulur.