11. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası (Turkish Open) 8-14 Şubat tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek.

Antalya Spor Salonu’nun ev sahipliği yapacağı turnuvada yaklaşık 60 ülkeden 1900 civarında sporcu mücadele edecek. Turnuvada yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinin yanında poomsae mücadelesi de yapılacak. Yıldızlar ve gençler kategorisindeki müsabakalar uluslararası puan verirken, büyükler kategorisindeki dereceler olimpik puan olarak sporcuların hanelerine yazılacak.

Turnuvada, 8 Şubat’ta Poomsae, 9-10 Şubat’ta yıldızlar, 11-12 Şubat’ta gençler ve 13-14 Şubat’ta ise büyükler kategorisinde müsabakalar yapılacak.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, “Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası’nın 11’ncisini düzenlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şubat ayının başı artık tüm dünyada Turkish Open haftası olarak biliniyor. Ülkemizde yine önemli bir organizasyona imza atacağız. Yıldız ve genç sporcularımızı geleceğe hazırlarken, büyükler kategorisinde sporcularımıza ülkemizde olimpik puan kazandırmanın önünü açıyoruz. Antalya’da birbirinden güzel müsabakalar izleyeceğiz. Tüm katılımcılara başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

11. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası, Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun YouTube sayfasından canlı olarak yayınlanacak.