23. Balkan Taekwondo Şampiyonası, 24-25 Kasım 2023 tarihlerinde Bosna Hersek’in başkenti Saray Bosna’da gerçekleştirilecektir.

Balkan Şampiyonası’na kendi imkanlarıyla katılacak sporcularımızın kayıtları Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafından yapılacaktır. İlgili şampiyonaya kayıt yaptırmak isteyen sporcularımızın bulundukları il Gençlik ve Spor Müdürlükleri üzerinden federasyonumuza müsabaka katılım dilekçesi göndererek, müsabaka kaydı talebinde bulunması gerekmektedir.

Müsabakaya kayıt talep eden sporcularımızın, 13 Kasım 2023 Pazartesi mesai saati bitimine kadar taleplerini Federasyonumuza ulaştırmaları gereklidir.

23. Balkan Taekwondo Şampiyonasına kendi imkanları ile katılan sporculara 13 Haziran 2020 tarih ve 31154 sayılı “Milli Sporcu Belgesi Verilmesi hakkında” yönetmeliğin Milli Sporcu Belgesi almaya engel haller başlıklı 8. Maddesinin 1. Fıkrasında “Temsil Görevi verilmediği halde kendi imkanları ile uluslararası müsabakalara katılan sporculara milli sporcu belgesi düzenlenmez” ibaresi gereği Milli Sporcu belgesi düzenlenememektedir.

Sporcuların başvurularında; İsim-soyisim, TC Kimlik no, cinsiyet, doğum tarihi ve kategori-sıklet bilgilerini de dilekçelerine eklemeleri gereklidir.

Şampiyona için büyükler kategorisinde Uluslararası WT Lisansı zorunlu, diğer kategorilerde ise zorunlu değildir.

Şampiyona reglamanına ulaşmak için tıklayınız.

İlk yayın tarihi: 03.11.2023